Goodyear Kış Lastikleri

Goodyear UltraGrip 9 Kış Lastiği

Goodyear UltraGrip 9 Kış Lastiği

Goodyear Kış Lastikleri

Sonbaharın gelmesi ile gündem kış lastiklerinin ne zaman takılacağı mevzusu oldu. Havaların soğuması yağmurların artması ile gözler sürücü teknikerlerine çevrildi. Ülkemizde son 5 yıldır kış lastiği kullanımı oldukça arttı. En çok tercih edilenin ise Goodyear kış lastiği olduğu kayıtlara geçmiştir. İnsanlar kış lastiklerinin pahalı olduğunu düşünerek yollarda temkinli gitmeye veya araçlarını trafiğe çıkarmamaya başladı. Goodyear kış lastikleri -40 dereceye kadar aracı korur.  Lastiğin sertleşmesini engelleyen bileşimleri içinde bulundurur. Hem hamuru yumuşaktır aynı zamanda kaygan yolda tutunmayı arttıran kılcal yapısı vardır. Kış lastiği yedi derece sıcaklık düşüşünden sonra kullanılmalıdır.

Goodyear Kış Lastikleri Konfor Sağlar

Goodyear kış lastiği kullanımı oldukça basittir. Size konforlu ve güvenli bir yolculuk yaşatır. Ön iki Goodyear kış lastiği kullanmak ise oldukça yanlıştır. Yokuşları çıkabilmek için düşünülür fakat arka lastiklerin kullanımı oldukça önemlidir. Arka lastikler aracın savrulmasını ve kaymasını önleyen ana görevdedir. Her kış lastiği ise her koşulda en güvenli tutuşu sağlamaz. Goodyear kış lastikleri en iyi tutuşu ve en güvenli yol için tasarlanmıştır.

Bazı Araçlar İçin Goodyear Üretim Yapmaktadır

4×4 araçlar ise araçlarının tutuşuna oldukça güvenmektedir ve buda çok yanlış bir uygulamadır. Aracın gücünden ziyade aracın lastiğinin tutunuşu ve yön kabiliyeti önemlidir. Goodyear kış lastikleri ise 4×4 için özel lastikler üretmektedir.

Goodyear kış lastiği ise yaz aylarında kullanılmamalıdır. Yaz aylarında yolda daha çok alınan lastikler gürültü de çıkarmaktadır. Uzun yol araçları içinde Goodyear kış lastikleri üretilmektedir.

Kış Lastiğinizi Goodyear’dan Seçin

Açıklamalara göre ise 1 Aralık 2014 tarihinden itibaren kış lastiği kullanımı zorunlu hale gelecek ve zorunluluğa uymayanlara trafik polisleri tarafından ceza kesilecektir. Uygulamanın zorunlu olduğu şehirlerarasında Ankara- Bursa- Erzurum- Erzincan- İstanbul- Konya- Hakkâri- Kütahya- Manisa- Tekirdağ- Van gibi toplam 59 ülke bulunmaktadır.

Goodyear kış lastiği fiyatları için internet sitesine veya satış noktalarına uğramalısınız. Lastik alımlarında taksitte yapılmaktadır.

Trafik polislerinin kontrollerinde sorun yaşamamak için çıkmaz logolarını beyaz kalem ile geçebilirsiniz. Goodyear kış lastiği kullanarak güvenli yolculuk yapabilir ve çevreniz ve kendiniz için sağlıklı ve konforlu yolculuğun farkına varabilirsiniz.