Kwik Fit İngiliz Touring Araba Şampiyonası ( BTCC ) önümüzdeki hafta Donington’da başlıyor. Dört kez şampiyon olan Colin Turkington, Leicestershire pistinde gerçekleştirilen son pratiklerden sonra ultra yüksek performanslı Goodyear lastikleri hakkında bazı değerli geri bildirimler sundu. Turkington, yarış lastikleri ve gündelik lastikler arasında doğrudan bir karşılaştırma gerçekleştirdi. Goodyear slick lastikleri ve Goodyear Eagle F1 SuperSport ile test gerçekleştirildi.

Goodyear Eagle F1 SuperSport Üstün Performans Sunuyor

Testte kullanılan BTCC otomobili 350hp’nin üzerinde ve 1280kg ağırlığında. Günlük kullanım için geliştirilmiş versiyonu ise fazladan 50bhp’ye sahip ve 350 kg daha ağır. Turkington, M2’ye takılan Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerinin performansından etkilendiğini belirtti ve yarış pistinde istediğinin bu olduğunu söyledi. Turkington, Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerinin direksiyon manevralarına hızlı tepki verdiğini belirtiyor.

Goodyear Eagle F1 SuperSport Virajlarda Güven Veriyor

Colin: “ BTCC yarışlarının başlayacağı Donington, hem frenleyip hem dönüş yapmak zorunda kaldığım çok sayıda viraj ile lastikler için zorlu bir pist. Bununla birlikte; Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerinin doğru tepkisi ve istikrarı bana virajlar için güven veriyor.

Sertleştirilmiş lastik yanakları, bana bu sert virajlarda ihtiyacım olan hissi ve geri bildirimi sağlıyor.”

Colin Turkington 51 BTCC Yarışı Kazandı

Colin Turkington 2002’de İngiltere’nin önde gelen yarış şampiyonasında ilk çıkışından bu yana 51 BTCC yarışı kazandı ve bu galibiyetlerin 37’si BMW araçları ile gerçekleşti. Turkington, bu yıl ilk kez Goodyear lastikleri ile yarışacak. Lastik devi, BTCC yarışlarına katılarak aynı zamanda Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerinin lansmanını gerçekleştiriyor. Goodyear, bu sezon dünya çapında ve Avrupa’da motor sporları etkinliklerine geri döneceğini duyurmuştu. Firma, bu bağlamda FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na (WEC) da geri dönüş gerçekleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir