Goodyear Wrangler lastikleri, arazide sürüş yapan sürücüler ve 4×4 üreticileri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Oldukça popüler olan Goodyear 4×4 lastikleri , her koşulda sürüşe imkân tanıyor. Bu nedenle orijinal ekipman 2021 Ford Bronco lastikleri olarak Goodyear’ın Wrangler serisi tercih edildi. Ancak; bu durumda Ford pazarlama ile ilgili küçük bir sorun ile karşı karşıya kaldı: Lastik yanaklarında rakip ürün olan Jeep Wrangler’ın ismi yer alıyordu!

Ford Goodyear Wrangler Lastiklerinden Vazgeçmedi

Ford’a ulaşan Motor 1 dergisi, üreticinin bu durumun farkında olduğunu ve rahatsızlık duyduğunu öğrendi. Ford, yine de Goodyear Wrangler lastiklerini kullanmak istiyordu ancak üreticiden bir ricası vardı: Firma, Goodyear’dan orijinal ekipman Ford Bronco lastikleri üzerinde yer alan Wrangler yazısının kaldırılmasını ya da başka bir yere taşınmasını istedi.

Goodyear Wrangler Yazısını İçeriye Taşıdı

Firma yetkilisinden alınan bilgiye göre orijinal ekipman Ford Bronco lastikleri için özel olarak; aracın dış tarafına bakan lastik yanaklarındaki Wrangler yazısı kaldırılacak. Müşteriler, lastiklerini araçtan çıkarmadığı sürece yazıyı görmeyecekler. Ford, tüm bu rahatsızlığına rağmen Goodyear Wrangler lastikleri dışında bir seçim yapmak istemedi ancak yine de Wrangler ifadesini tamamen ortadan kaldırmak mümkün değil. Wrangler, Goodyear’ın önemli lastik serisinin ismini yansıtıyor.

Ford Bronco Lastikleri Polemiği Çözüldü

Lastik sorunu için kesinlikle olağandışı ve iyi bir çözüm bulundu. Bu sorunun Jeep markasını eğlendirdiği ile ilgili yorumlar yapıldı. Bunun yanında Goodyear Wrangler lastikleri üzerindeki yazının müşteriler tarafından ne oranda fark edileceği; fark edilse dahi bir etkiye sahip olup olmayacağı muamma. Ford’un anlamsız bir istekte bulunduğu ile ilgili yorumlar da yapıldı ancak bu modelin direkt olarak Wrangler’a rakip olarak sunulduğunu da unutmamak gerekiyor. Daha önce Jeep de Gladiator modeli ile birlikte Ford’un pickup segmentindeki egemenliğine göz dikmişti. Ford Bronco lastikleri ile ilgili polemik bir yana ön satış rakamları, aracın şimdiden çok popüler olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir