Goodyear, 7/24 erişilebilen, 2600 araçtan oluşan filosu ile Birleşik Krallık’ın öncü araba paylaşım hizmetine sahip olan Zipcar UK ile partnerliğe imza attığını duyurdu. Araçların 325 adedinin elektrikli olması, Zipcar’ı Birleşik Krallık’ın en büyük elektrikli araç filosu haline getiriyor. Goodyear, Zipcar UK’in 250.000 üyesinin Londra’da verimli bir şekilde dolaşması amacıyla filoya hem otomobil hem de kamyonet lastiklerini tedarik ediyor.

Goodyear, Zipcar’a  üst düzey ıslak yol tutuş performansına sahip ve Goodyear’ın SoundComfort teknolojisini içeren EfficientGrip Performance lastiklerini tedarik edecek. Goodyear, Zipcar’ın Volkswagen e-Golf araçlarından oluşan elektrikli filosu için zaman içerisinde yeni çıkan Eagle F1 Asymmetric 5 ile değiştirilecek olan Eagle F1 Asymmetric 3 lastiklerini tedarik ediyor. Zipvanslar’a araçların yakıt verimliliğini arttırıp kilometre performansını yükselterek 10.000 kilometreden fazla yol almaya olanak tanıyan EfficientGrip Cargo lastikleri tedarik edildi.

Zipcar UK’in Tercih Ettiği İlk Lastik Tedarikçisi Goodyear

Zipcar UK genel müdürü Jonathan Hampson konu hakkında yorumlarda bulundu: “Birleşik Krallık’ın lider araç paylaşım servisi olarak güvenilir ve üst düzey lastiklerle donatılmış araçlarla üyelerimize mümkün olan en iyi hizmeti verdiğimizden emin olmak istedik. Goodyear’ın saygınlığı ve rekabetçi fiyatları, firmayı Zipcar UK’in tercih ettiği ilk lastik tedarikçisi haline getiriyor. Her gün Zipcar ve Zipvanları kullanan 250.000’den fazla üyemiz ile birlikte hareket ederken en önemli nokta, üyelere şehir içinde güvenli ve rahat seyahat deneyimi sağlayacak en son çıkan lastiklere sahip olmak.”   

Goodyear’ın ticari hesap müdürü David Morris şunları ekledi:

“Elektrikli otomotiv endüstrisinin ön sıralarında yer alan filoların ana unsuru olan Zipcar UK ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyduk. Oldukça fazla sayıda üyenin Londra’da seyahat etmek için güvendiği Zipcar hizmeti, şehirde hayati öneme sahip. Elektrikli otomobil satın almada dünyada 10.sırada yer alan İngiltere ile birlikte Goodyear, tamamen elektrikli araçlardan oluşan bir geleceğe hazırlanmak için lastiklerini geliştirmeye devam edecek.”