Goodyear EfficientGrip Performance Lastikler Cupra için Seçildi

Cupra’nın yeni tamamen elektrikli otomobil modeli için Goodyear EfficientGrip Performance lastikler tercih edildi. Cupra Born adı verilen yeni araçta 215/55R18, 215/50R19 ve 215/45R20 ebatlarında Goodyear yaz lastiği, orijinal ekipman olarak kullanılacak.

Neden Goodyear EfficientGrip Performance?

Seçilen lastik Goodyear EfficientGrip Performance, ıslak ve kuru zeminlerde üst düzey fren performansı sağlıyor. Aynı zamanda yüksek kilometre ömrü ve uzun menzil sunuyor. Böylece yeni Cupra elektrikli otomobil için de ideal performans sunuyor. Premium lastik üreticisi, bu performansa yüksek elastikiyete ve esnekliğe sahip olmasını sağlayan kauçuk bileşiği ile ulaşıyor. Goodyear yaz lastiği deseni aynı zamanda etkili su tahliyesi sağlayarak suda kızaklamaya meydan okuyor. Genişletilmiş blokları ile ani manevralarda dahi gelişmiş denge sağlıyor ve üstün viraj performansı sunuyor.

Goodyear EfficientGrip Performance Test Sonuçları

Goodyear EfficientGrip Performance, TÜV SÜD tarafından gerçekleştirilen testlerde 4 ana rakibine karşı üstün performans sergilemiştir. Rakiplerine göre; kuru zeminde %3, ıslak zeminde %8 daha kısa fren mesafesine sahip olmuştur. Bununla birlikte; testlerdeki yuvarlanma direnci de rakiplerine göre %23 oranında daha düşüktür. Bu, lastiğin hareket etmek için daha az enerjiye ihtiyaç duyduğu anlamına gelmektedir. Goodyear EfficientGrip Performance, böylece elektrikli otomobil modelleri için daha fazla menzil sağlamaktadır. Diğer otomobillerde ise yakıt tüketimini düşürmektedir. 205/55R16 Goodyear yaz lastiği ve aynı ebattaki rakipleri, VW Golf üzerinde test edilmiştir. Lastik testleri, Mireval (Fransa), Papenburg (Almanya) ve Garching’da (Almanya) yer alan pistlerde gerçekleşmiştir. Goodyear EfficientGrip Performance, aynı zamanda ÖAMTC ve ADAC gibi önde gelen dergilerin testlerinde de üstün performansı ile öne çıkmıştır.

Cupra ve Goodyear İşbirliklerini Güçlendiriyor

Goodyear EMEA’da yönetici olan Hans Vrijsen: “Heyecan verici yeni Cupra Born için orijinal ekipman olarak Goodyear lastiklerin seçilmesinden çok memnunuz. Cupra ile hâlihazırda harika bir ilişkiye sahibiz, bu yüzden yol kullanımı için üretilen ilk tamamen elektrikli otomobil modellerinin bir parçası olmak bir zevk. Elektrifikasyon, Goodyear’ın stratejisinin önemli bir parçası ve elektrikli otomobillerin benzersiz taleplerine ve performans özelliklerine uygun geniş bir lastik ürün yelpazemiz var.”

Goodyear ve Cupra arasındaki ortaklık aynı zamanda yarış pistlerine de uzanıyor. Premium lastik üreticisi, dünyanın ilk çok markalı tamamen elektrikli otomobil şampiyonası Pure ETCR’nin resmi tedarikçisi.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir