Goodyear kamyon lastikleri, Dakar Rallisi yarışlarında kullanılacak.

Efsanevi Dakar Rallisi’nin deneyimli üyelerinden Petronas De Rooy Iveco ekibi, dünyanın en zorlu yarışında altın madalya için mücadele ederken Goodyear Offroad ORD lastiklerini kullanacak. 2019 Dakar Rallisi, 6-17 Ocak tarihleri arasında Peru’da 5.000 kilometrelik zorlu yarış kumu üzerinde gerçekleştirilecek. Yüksek performanslı Goodyear kamyon lastikleri, bu zorlu mücadelede ekiplerin en büyük yardımcısı olacak.

Goodyear Kamyon Lastikleri Ekibe Güç Katıyor

De Rooy ekibi, 375/90R22.5 Goodyear Offroad ORD lastikleri ile donatılan dört adet Iveco Powerstar kamyonuyla yarışa katılım sağlayacak. 2019 için yarışacak şimdiye kadarki en güçlü ekip olarak dikkatleri üzerine çeken ekibin üyeleri; Gerard De Rooy, Federico Villagra, Ton van Genugten ve Maurik van den Heuvel’den oluşuyor. Goodyear kamyon lastikleri, ekibin daha fazla güçlenmesini sağlayacak. Hollandalı Gerard De Rooy, Dakar Rallisi yarışlarında bugüne kadar iki kez galibiyet elde etti. Bunun yanı sıra Africa Eco Race 2018’de de birinci oldu. Geçen sene, sondan bir önceki güne dek yarışın içinde kalan Arjantinli Federico Villagra ise tekrar podyuma çıkmayı amaçlıyor.

375/90R22.5 Goodyear Kamyon Lastikleri Kullanılacak

Ekipte yer alan Hollandalı Ton van Genugten, 2018’de dört aşamayı geçmeyi başardı ve 2019 Dakar Rallisi yarışlarında da diğer üç ekip üyesinin podyumda yer alması için var gücüyle çalışmaya son derece istekli. Ekip içerisindeki üçüncü Hollandalı, deneyimleriyle dikkatleri üzerine çeken Dakar kamyon sürücüsü Maurik van den Heuvel de De Rooy ekibinin bir üyesi ve kendisine ihtiyaç duyulduğunda arkadaşlarına destek vermek için hazır bulunuyor. Petronas De Rooy Iveco takımı tarafından yarışta kullanılacak dört kamyon için de Goodyear kamyon lastikleri tercih edildi. 375/90R22.5 Goodyear Offroad ORD lastiklerini tercih eden ekip, yarış esnasında ekibi takip edecek servis kamyonları için ise Goodyear Omnitrac karma servis lastiklerini seçti.

Goodyear Offroad ORD 375/90R22.5 Lastikler Başarı Sağlıyor

De Rooy ekibi, Goodyear kamyon lastikleri ile uzun zamandır sürmekte olan ortaklıklarını devam ettirerek Afrika’da kazanılan şampiyonluk başarısını tekrar etmeyi amaçlıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gerard De Rooy, uzun zamandır Goodyear Offroad ORD 375/90R22.5 kamyon lastiklerinin kullanılması ile kazanılan deneyimin yarışlarda elde edilen başarıların ana nedeni olduğunu belirtti. De Rooy, lastiklerin bugüne dek en uç koşullara dahi dayandığını söylerken bu yılki kumlu zeminin lastikler için epey zorlayıcı olduğunu; Dakar Rallisi yarışlarının Goodyear’a bu zorlukları aşabileceğini göstermesi açısından bir fırsat sunduğunu söyledi.

Goodyear Offroad ORD Tüm Zorluklarla Mücadele Edecek

Goodyear Avrupa Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Benjamin Willot, Gerard De Rooy ve ekibiyle devam eden iş birliğinin firma için çok önemli olduğunu belirtti. Ekibin hedefi olan tüm Dakar Rallisi yarışlarını kazanma amacı doğrultusunda ekibe %100 destek vermek için kararlı olduklarını söyledi. Willot, bu sürecin sadece ekibe Goodyear kamyon lastikleri sunma anlamına gelmediğini, bu iş birliği kapsamında Goodyear mühendislerinin Lüksemburg’da ve etkinlik alanlarında hazırlık çalışmaları ve çeşitli testler gerçekleştirdiklerini açıkladı. Goodyear Offroad ORD lastiklerinin yanı sıra; bu süreçlerin de De Rooy ekibinin Dakar Rallisi yarışlarında karşılaşacakları zorlukları atlatabilmesi için hayati öneme sahip olduğunu belirtti. Willot, 2019 için ekibe başarı dileklerini iletti.

Dakar Rallisi Nerede Yapılacak?

Dakar Rallisi bu yıl Peru’da düzenlenecek ve 5.000 kilometrelik yarış alanının %70’i kum zeminden oluşacak. Yarışın 3.000 kilometreyi aşkın olan kısmı 10 aşamadan meydana geliyor. Mücadele 6 Ocak’ta Lima’da başlıyor. 330’u aşkın kamyon, araç ve motosiklet; Şili sınırında bulunan Tacna’ya ulaşıp 17 Ocak’ta da Lima’ya dönüş yaparak yarışı tamamlamayı amaçlıyor. Petronas De Rooy Iveco takımı ise bu yıl Goodyear Offroad ORD lastikleri ile mücadeleye katılacak. Ekip, Goodyear kamyon lastikleri ile elde edilen başarılara bir yenisini daha eklemeye kararlı görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir