Goodyear Le Mans yarışları için Algarve Pro Racing’in partneri oluyor

Avrupa Le Mans Serisi (ELMS) LMP2 takımı Algarve Pro Racing, 2020 sezonunda Le Mans yarışları için Goodyear ile olan ortaklığını duyurdu. Şu anki Asya Le Mans Serisi şampiyonu olan Algarve Pro Racing, lastik performansının yarışlarda nasıl arttırılabileceğine dair bilgi birikimine sahip. Bu ortaklık, Goodyear’ın çeşitli Avrupa parkurlarında sezon boyunca değerli teknik geri bildirimler almasını da sağlayacak. 14 saatlik 24 Saat Le Mans yarışı ödüllü lastik üreticisi Goodyear, dayanıklılık yarışlarındaki en iyi takımlardan bazıları ile başarılı bir geçmişe de sahip. Goodyear, 2019 yılında FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’na (WEC) tarihi dönüşünün ardından bu yılın sonunda ELMS için lastik tedarik edecek.

Goodyear Le Mans Yarışları için Avantaj Sağlayacak

Algarve Pro Racing Takım Başkanı Stewart Cox, Le Mans yarışları kapsamında gerçekleşen bu teknik ortaklık hakkında yorumda bulundu: “Goodyear’dan aldığımız destek bizi çok etkiledi. Firmanın üst düzey motor sporları alanındaki deneyim zenginliğinden yararlanabilmek büyük bir onur ve bunun bize rekabette avantaj sağlayacağını düşünüyorum. Sezon öncesi testlere dayanarak Goodyear lastiklerinin son teknik özelliklerine güven duyuyoruz ve sezonun başlangıcını dört gözle bekliyoruz.”

Le Mans Yarışları Goodyear için Laboratuvar Niteliğinde

Goodyear’da satış, test ve pist desteği alanında yönetici olan Mike McGregor: “Algarve Pro Racing gibi üst düzey bir takımı desteklemek, yüksek performans lastiklerinin geliştirilmesi için bize değerli veri ve geri bildirim sağlayacak. Bu sezon takım, güçlü yeni sürücü ekibi ile zengin bir deneyime sahip. Tim Holloway ise emeklilikten ayrıldı ve Asya Le Mans yarışları için mühendislik ekibine katıldı.”

Goodyear ve Algarve Pro Racing Ortaklığına Özel Saat Tasarlanıyor

Le Mans yarışları ile rekabetin 2020 ELMS sezonu için Algarve Pro Racing, B.R.M. Chronographes ile de ortaklık gerçekleştirdi. Lüks Fransız saat üreticisi, Algarve Pro otomobilini süsleyecek retro Goodyear tasarımından esinlenerek sınırlı sayıda üretilen bir saat üretecek. B.R.M’nin kurucusu Bernard Richards: “On altı yıl önce B.R.M Chronographes’ın ortaya çıkmasından bu yana; Avrupa Le Mans Serisi’nde ilk kez böyle yüksek profilli bir ortaklık imzaladık. Goodyear, yarışçılar ve tüm sürücüler için için performans ve güvenliği temsil eden bir firma olma özelliği taşıyor. B.R.M, iki özel kol saati ve bir masa saati tasarlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir