Goodyear Le Mans yarışları ile espor dünyasına giriş yapıyor.

Goodyear, motor sporları alanına geri dönüşünün ardından şimdi de espor dünyasına adım atıyor. Lider lastik devi, WTCR FIA World Touring Car Cup ile iş birliği ve FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’ndaki başarıları sonrası, sanal dünyada da kendine yer ediniyor. Goodyear sanal 24 saat Le Mans yarışları için tek lastik tedarikçisi olacak. Goodyear, aynı zamanda sanal WTCR yarışları için de lastik tedarik edecek.

Le Mans Yarışları Sanal Dünyada Devam Ediyor

Covid-19 salgını nedeniyle pistte gerçekleşen motor sporları yarışları ertelenmiş durumda. Ancak espor yarışları kaldığı yerden devam ediyor. Pilotlar, pistte verdikleri mücadeleyi şimdi sanal dünyada da sürdürüyor. Yarışlar, dünyanın her noktasından canlı olarak izlenebiliyor. Lider lastik üreticisi Goodyear, şimdi de sanal dünyada WTCR yarışları ve 24 saat Le Mans yarışları için sponsor oluyor.

Le Mans Yarışları Ne Zaman Başlıyor?

Goodyear, WTCR yarışları için lastik tedarik eden tek firma olacak. Espor WTCR mücadelesi, 14 Haziran 2020’de başlıyor. Sanal WTCR yarışları sırasında tüm araçlarda Goodyear lastikleri kullanılacak. Espor dünyasındaki WTCR yarışları, Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerinin tanıtımı açısından da öneme sahip. Sanal 24 saat Le Mans yarışları ise FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası kapsamında ilk planlanan 13-14 Haziran tarihlerinde gerçekleşecek. Efsanevi şampiyona, 19-20 Eylül tarihlerine ertelendi.

Espor Yarışlarına Olan İlgi Artıyor

Goodyear motor sporları direktörü Ben Crawley, firmanın 24 saat Le Mans yarışları ve WTCR yarışları için sponsor olması hakkında yorumda bulundu. Crawley, espor yarışlarına olan ilginin karantina sürecinde büyük oranda yükseldiğini söyledi. Goodyear’ın bunu bir fırsat olarak gördüğünü söyleyen Crawley, bu süreçten sonra da espor dünyasına olan ilginin devam edeceğini öngörüyor. Goodyear, daha öncesinde ise Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası kapsamında sanal eNASCAR ligine sponsor olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir