Goodyear ve Local Sports, otonom araç projesinde bir araya geldi.

Local Sports’un Olli aracının tek lastik tedarikçisi olan Goodyear, firmanın sürücüsüz araç modelini test filosuna ekleyerek gelecek mobilite çözümlerini araştırma çalışmalarına başladı. Local Motors ile iş birliği yoluna giden Goodyear,  firmanın sekiz kişilik otonom servis aracının lastik testlerini de kendi bünyesinde gerçekleştirdi. Local Motors, Olli’nin özel donanımı için Goodyear lastiklerini tercih etti ve böylece Goodyear öncü otonom araç için tek lastik tedarikçisi konumuna geldi. Goodyear, 6,5 hektarlık yol ve trafik altyapısına sahip olan Michigan Üniversitesi’ne ait Mcity Test Tesisi’nde ve diğer test lokasyonlarında hareket kabiliyeti testleri için filosuna katmış olduğu Olli’yi kullanacak.

Olli Otonom Araç Alanına Katkı Sağlıyor

Goodyear Teknoloji Müdürü Chris Helsel konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Olli’nin sürücüsüz araç projeleri ve geleceğe yönelik mobilite çözümleri alanında büyük yol kat etmeye katkı sağladığını söyleyen Helsel, testlerin amacının kullanıcılara sağlanan faydanın arttırılması ve araç performanslarının yükseltilmesi olduğunu söyledi. Helsel, pilot programların ortak kullanım verileri, ilk çalıştırma, otonom araç hareketleri hakkında bilgi edinmeye büyük katkısı olduğunu sözlerine ekledi.

Goodyear Otonom Araç Teknolojisine Odaklanıyor

Goodyear, otonom araç alanında yaptığı test çalışmaları sayesinde geleceğin teknolojisi olan sürücüsüz araç modellerinin kullanımı ve bakımı ile ilgili bilgi ediniyor. Dev firma, lastik alanının gereklilikleri hakkında ayrıntılı bilgi edinerek gelecek dünyanın teknolojilerine kendini hazırlıyor. Goodyear, lastik üretiminde olduğu gibi mobilite alanında da liderler arasında yer almak istiyor.

Sürücüsüz Araç Lastiklerinde Sensörler Bulunuyor

Lüksemburg Goodyear inovasyon merkezi, üç otonom servis aracı için teçhizat sağlayarak Sales-Lentz adlı otobüs firmasına ait 14 yolcu kapasitesine sahip otonom araç modellerinin yerel rotalarda hizmet vermesine katkıda bulunuyor. Goodyear lastiklerinde bu kullanımlar sırasında işletimsel verileri toplamak için sensörler bulunuyor. Goodyear mühendisleri bu veriler sayesinde performans haritalandırmaları yapabiliyor ve bakım tarihlerini tahmin edebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir