Goodyear, ürün geliştirme sürecini daha verimli ve pratik hâle getirmek için VI-grade sürüş simülatörlerinden yararlanacak. Bu yeni teknoloji ile lastik geliştirme süreci hızlanacak. Goodyear tarafından firmanın Lüksemburg’da yer alan inovasyon merkezine teslim edilen “Compact Simulator” ve Dynamic Driving Simulator DiM250 (Driver-in-Motion) ürünleri tercih edildi. VI-grade sistem düzeyinde simülasyon alanındaki gelişmiş uygulamalar için sınıfının en iyisi yazılım ürünleri ve hizmetlerini sağlıyor. VI-grade statik ve dinamik sürüş simülasyonu için devrim niteliğinde anahtar çözümler sunuyor.

Goodyear Tasarım Sürecine İnovasyon Getiriyor

Lastik üretimi için ilk defa sunulan dinamik sürüş simülatörü ile birlikte Goodyear lastik geliştirme süreçlerin hızlandıracak. Goodyear’ın kıdemli başkan yardımcısı ve teknoloji sorumlusu Chris Helsel: “Bu denli üst seviyede bir simülasyon teknolojisi Goodyear’ın gelecek lastik tasarımlarında çığır açmasını sağlayacak. Müşterilerimiz ve sürücüler bu sayede ileri seviye bir sürüş deneyimine kavuşacak. Goodyear’ın VI-grade ve simülasyon çözümleri ile sektöre liderlik ettiğini söylemekten gurur duyuyorum. Bu inovasyon ve teknolojiyi müşterilerimizle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.”

Yenilikçi Teknoloji ile Sürüş Koşulları Canlandırılacak

Otomotiv endüstrisi içerisinde öne çıkan bir trend olan sanal geliştirme döngüsü lastik üretimi ve yeni lastik geliştirme süreci için önemli fırsatlar sunuyor. Bu teknoloji , Goodyear’ın orijinal ekipman lastikleri geliştirme sürecinde üreticilerle işbirliği içerisinde çalışmasına fırsat tanıyor. İnovasyon ile birlikte yeni lastikler geliştirme süreci çok daha verimli bir şekilde ilerliyor. Goodyear tarafından kullanılacak sürüş simülatörleri farklı sürüş koşullarının canlandırılabilmesini sağlayacak. Lastiklerin performansı dinamik olarak koşullara göre ayarlanabilecek.

Goodyear Üretimde İnovasyon Sağlıyor

VI-grade global satış ve pazarlama başkan yardımcısı Guido Bairati: “Sürüş simülatörlerimizin Goodyear tarafından benimsenmesinden gurur duyuyoruz. Goodyear’ın bu simülatörlerin çalışmasında verimliliği sağlamak için özel bir teknoloji eğitim programı satın almak ve bizimle çalışmak vizyonu, ona belirgin bir rekabet avantajı sağlayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir