Lastik devleri tarafından aranan bir isim olan Hakan Bayman , Goodyear Avrupa binek araç lastikleri alanının başkanı seçildi. Lastik sektörü içerisinde saygın bir konuma sahip olan Bayman, daha öncesinde ise 15 yıl Bridgestone bünyesinde birçok farklı görevde yer almıştı. Hakan Bayman , şimdi ise ABD menşeili lastik devinin en yaygın ve ön plandaki iş dalı olan binek araç lastikleri alanından sorumlu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Goodyear başkanı olarak çalışma hayatına devam edecek.

Hakan Bayman Yıllardır Sektörün İçerisinde

Hakan Bayman , 27 yıllık çalışma hayatında 15 yıldan uzun süre Bridgestone bünyesinde faaliyet gösterdi. Bridgestone’da son olarak Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi başkan yardımcısı olarak görev almıştı. Bayman;  otomotiv ve hızlı tüketim ürünleri (FMCG) ve lastik sektörü içerisinde 25 yıldan fazla çalıştı. Bayman, şimdi ise Goodyear EMEA binek araç tüketici lastiklerinden sorumlu başkan olarak; direkt olarak Goodyear EMEA başkanı Chris Delaney’e bağlı çalışacak.

Hakan Bayman 2002’de Otomotiv Sektörüne Adım Attı

Hakan Bayman , lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra ise San Diego National Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi aldı. 1966 doğumlu Bayman, çalışma hayatına 1993’te Henkel Turyağ Toz Deterjanlar ve Margarin Marka Müdürü olarak başladı; otomotiv ve lastik sektörü içerisindeki çalışmaları ise 2002’de Brisa’da başladı.

Bayman Lastik Sektörü için 5 Yıldır Yurt Dışında

Hakan Bayman , lastik sektörü içerisinde 5 yıldan bu yana yurt dışında çalışmalarını sürdürüyor. 1 Eylül 2015’te Japon lastik devinin Bağımsız Devletler Topluluğu/Rusya, Ortadoğu ve Afrika (CMA) Bölgesi faaliyetlerinden sorumlu olarak başkan yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 2017’de ise markanın merkezinde Tokya’da Global Çözümler Strateji bölümünün başkanı olarak çalışmaya başlayan Bayman, 2019’un Mart ayından bu yana Brüksel’de çalışmalarını sürdürüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir