Goodyear Kış Lastikleri

 • Goodyear UltraGrip Kış Lastiği Serisi Genişliyor

  Ödüllü Goodyear UltraGrip kış lastiği serisi, yüksek performanslı kış lastikleri ile genişliyor. Goodyear UltraGrip Performance+ yüksek performans araçları, Goodyear UltraGrip 9+ ise şehir içi kullanılan küçük araçlar için sunuluyor. Bunun yanı sıra; Goodyear UltraGrip Cargo, hafif ticari araçlar için kış aylarını güvenli hâle getiriyor.

  Goodyear UltraGrip Performance+ Tüm Koşullarda Güvenli

  Goodyear UltraGrip kış lastiği serisinin yeni üyesi, UltraGrip Performance+ iki temel teknoloji sayesinde yüksek performanslı otomobiller için ıslak, kuru ve karlı zeminlerde performansı arttırıyor. “Traction Protect  Teknolojisi” fren mesafesini kısaltıyor ve yol tutuşunu yükseltiyor. Winter Grip Teknolojisi, lastiğin düşük sıcaklıklarda yüksek esnekliğe sahip olmasını sağlıyor. Goodyear UltraGrip Performance+ karlı ve buzlu zeminlerde üstün yol tutuş performansı sergiliyor.

  Goodyear UltraGrip 9+ Yüksek Kilometre Ömrü Sunuyor

  Goodyear UltraGrip 9+ sert kış koşullarının neden olduğu zorlu zemin koşullarını son derece güvenli hâle getiriyor. “Mileage Plus Teknolojisi”, lastiği zorlu yol koşullarından kaynaklanan çatlama ve kopmalardan koruyor. Böylece Goodyear UltraGrip 9+ çok daha yüksek kilometre ömrü sunuyor. Goodyear UltraGrip kış lastiği serisinin “Winter Grip Teknolojisi”ne de sahip olan lastik; karlı ve buzlu zeminlerde üstün yol tutuş performansı sergiliyor.

  Hafif Ticari Araçlar için Yeni Goodyear UltraGrip Kış Lastiği

  Goodyear UltraGrip kış lastiği serisinde yer alan UltraGrip Cargo ise en zorlu kış koşullarında dahi hafif ticari araçlarını yolda tutmak isteyen sürücüler için geliştirildi. Yeni Goodyear hafif ticari araç kış lastiği, sırt tasarımı ve lastik bileşiğindeki yenilikler ile üstün performans sergiliyor. Karlı zeminlerde üstün fren performansına sahip olan Goodyear UltraGrip Cargo, yüksek kilometre ömrü ile maliyeti de düşürüyor.

  Goodyear UltraGrip Kış Lastiği Ebatları

  Goodyear UltraGrip kış lastiği serisinin yeni üyesi Goodyear UltraGrip 9+ ebatlarının yaklaşık %70’i Haziran 2019’a kadar tanıtılacak; geri kalan % 30’u ise kademeli olarak Eylül 2019’a kadar piyasaya sürülecek. Goodyear UltraGrip Performance+ Haziran 2019’da satışa sunulacak. Ebatların yarısından fazlası Ağustos 2019’a kadar tamamı ise Haziran 2020’nin sonuna dek piyasaya sunulmuş olacak. Son olarak; Goodyear UltraGrip Cargo desenlerinin tamamı şu an satışta.

Goodyear Kamyon Lastikleri

 • Goodyear Lastikleri Spa Pisti’nde FIA WEC Yarışlarına Damga Vurdu

  FIA WEC ( Dünya Dayanıklılık Şampiyonası ) altı aylık bir aradan sonra tekrar başlatıldı. Goodyear ile donatılmış araçlar, Cumartesi Spa-Francorchamps Pisti’nde gerçekleştirilen 6 saatlik yarışta en hızlı tur sürelerine sahip oldu. Goodyear’ın ıslak zeminler için geliştirdiği LMP2 lastik bileşiği, öngörülemeyen hava koşullarında ilk kez görücüye çıktı.

  FIA WEC Yarışında En Hızlı İki Araçta Goodyear Lastikleri Kullanılıyordu

  Goodyear, Belçika’nın Ardennes kentindeki tarihi Spa-Francorchamps Pisti’nde zorlu hafta sonu yarışlarında olumlu sonuçlar elde etti. Goodyear lastikleri ile donatılmış Jota Sport Oreca 07 Gibson’ı kullanan Antonio Felix da Costa, altı saatlik yarış sonunda 2:05.601 ile en hızlı tur süresine sahip oldu. Yine Goodyear lastiklerini kullanan Jackie Chan DC Racing takımının sürücüsü olan Ho-Pin Tung ise onu 2: 05.855 ile izledi. Kendi sınıflarında ortalama 200 km/s’in üzerindeki hızla sürüş yapan yalnızca Goodyear lastiklerini kullanan bu iki otomobildi. Tung ve Costa’nın yüksek hızı, Goodyear Eagle F1 SuperSport lastiklerinin kuru zemin performansını gösterdi. Goodyear takımları, Spa’da yumuşak A spesifikasyonu ve orta B spesifikasyonu arasında seçim yapma hakkına sahipken, bu sezon şimdiye kadarki diğer tüm FIA WEC yarışlarında A ve C spesifikasyonları kullandılar.

  Goodyear’ın Islak Zemin LMP2 Lastikleri İlk Kez Piste Çıktı

  Cumartesi günü gerçekleşen FIA WEC yarışının ıslak zeminde gerçekleşen ilk yarısı, Goodyear’ın daha önce hiç kullanılmamış olan ıslak zemin LMP2 bileşiğinin performansının kanıtlanması için mükemmel bir fırsat oldu. Stevens ve Gonzalez’in her biri, sürekli öne geçerek bu lastiklerle ilk görevlerini tamamladılar. Pistin kurumaya başlaması ile birlikte ekipler, slick lastiklere geçiş yaptı. Yarışın ilerleyen dakikalarında tekrar başlayan sağanak, yeniden ıslak zemin lastiklerine geçmeyi gerektirdi.

  Algarve Pro Racing FIA WEC Yarışlarına Goodyear Lastikleri ile Katılacak

  Goodyear yarış satışları, test ve pist destek yöneticisi Mike McGregor: “İki Goodyear aracının yarışı en hızlı bitirmesi, bu zorlu yarış için güzel bir sonuçtu. Kuru zeminde sunduğumuz yüksek hız için gurur duyuyoruz. Bu, yaklaşık bir ay sonra gerçekleştirilecek Le Mans yarışları için de iyiye işaret. Bu pistte ilk kez ıslak zemin LMP2 lastiklerimizle yarışmak da bize Le Mans’tan önce önemli veriler sağladı.”

  Goodyear, üçüncü bir ekip olan Algarve Pro Racing tarafından da temsil edilmeye hazırlandı. Portekiz ekibi, Spa’da joker olarak başvuruda bulundu ancak Covid-19 önlemleri nedeniyle geri çekilmek zorunda kaldı. Ekip, önümüzdeki ay 24 Saat Le Mans yarışlarında ve Avrupa Le Mans Serisinde tekrar yarışlara dönecek. 24 Saat Le Mans yarışları, 19-20 Eylül’de gerçekleşecek.

Son Haberler