Araçlarını kış aylarının ekstrem yol koşullarına hazırlamak isteyen sürücü ve yolcular, bu amaçla bu sene de online lastik satışı yapan site adreslerinin geniş yelpazesinden faydalanarak alışveriş yapmayı seçti. Kış lastiği takmanın zorunlu hale gelmesiyle de birlikte araç sahipleri, kış lastiği alışverişlerini erkenden ve hızlı bir şekilde online ortamdan yapmayı tercih etti. 

Kış aylarına hazırlıklı girip, soğuk hava koşullarında zorluk yaşamak istemeyen sürücüler, kış lastiği alışverişine Kasım ayında başladı. E-ticaret platformlarının verileri, bu senenin Kasım ayında, satışların geçen senenin Kasım ayına göre iki katına çıktığını gösteriyor.

Kış lastiği alışverişine Kasım ayında başlayarak yeni düzenleme için hazırlık yapan kullanıcılar, bu sene online alışverişi tercih etti. Bazı araç türleri için zorunlu olan kış lastiği uygulaması, 1 Aralık’ta başlayıp 1 Nisan’da sona eriyor. 

Kış lastikleri; 7 derecenin altındaki hava koşullarında, ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine oranla daha yüksek yol tutuş performansı sağlayarak daha güvenli bir yolculuk deneyimi sunuyor. Kış aylarının ekstrem hava ve yol koşullarında daha güvenli bir sürüş sağlayan kış lastikleri, çeşitli markaların farklı fiyat seçenekleriyle Lastikçim ‘de sürücülere sunuluyor. Bu sene www.lastikcim.com.tr platformunda en çok talep gören kış lastiği markaları ise Petlas, Nokian, Lassa ve Goodyear.  Bridgestone, Blizzak desenleri ve Goodyear, Lassa, Snoways, Petlas, Snowmaster, Nokian gibi lider markaların kış lastiği desenleri de Lastikçim’de müşterilerle buluşuyor.